FAQ

Sık Sorulan Sorular

Sizden gelen sorular içinde en sık sorulanları derledik ve yanıtladık.

Burun estetiği sonrası süreç nasıl ilerler?

Hasta Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı sonrası bir gün hastanede kalır ertesi gün taburcu edilebilir. Ameliyat sonrası yüzde ve göz çevresinde şişlikler ve morluklar oluşabilir. Bunları azaltmak için ameliyattan çıkar çıkmaz soğuk uygulama yapılır. Görüntü kötü olsa bile ağrı tahmin edildiği kadar fazla değildir. Ben ameliyatlarımda burun içine hava kanallı silikon tampon koyuyorum ve bunları 2-3. gün alıyorum. Bu tampon alınması sürecinde herhangi bir ağrı yaşanmıyor. Burun dışına ise atel yapıyorum ve bunu 10 gün sonra alıyorum. Burundaki dikişler ise ameliyattan sonra 7. gün alınıyor.Ameliyat sonrası ikinci günden itibaren hastaların banyo yapmalarında sakınca yok ancak burun dışındaki bant ve atelin ıslanmaması için kuaför tarzı saç yıkama öneriyorum.

Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Botoks etkisi 3. Gün başlar 10.gün tam etki görülür ve etkisi 3-6 ay görülmeye devam eder.

Dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Geçici dolguların etkinlik süresi Kullanılan dolgunun kalitesine ve yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte yaklaşık 6 -18 aydır.

Meniere hastalığı nedir?

Meniere hastalığına iç kulak sıvılarının basınç artışı neden olmaktadır. Bu basınç artışının nedeni henüz net olarak bilinmemektedir. Bunun sebebi iç kulak sıvılarının boşaltım kanallarının tıkanmış olması ya da atılan sıvının üretilenden az olması neden olabilmektedir.

Mezoterapi ne sıklıkta yapılır?

Başlarda 1-4 hafta aralıklı olarak uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrasında 3-6 ayda bir tekrarlanarak yapılabilir.

Matrix aşısı nedir?

Matrix aşısı Hyaluronik Asit ve Amino asitlerin patentli özel bir formülasyonudur. Bu aşı, yeni Ekstraselüler Matriks (ECM) oluşumu sayesinde yüzde kolajen ve elastin üretimini destekleyerek, genç ve doğal görünüm sağlar.

Baş dönmesi ( vertigo) nasıl tedavi edilir?

Baş dönmesi, doktorunuzun yapacağı, pozisyon manevraları, denge tedavisi ve psikoterapi yöntemleri ile tedavi edilir.

Baş dönmesi olan hastada hangi testler yapılır?

VNG (videonistagmografi), kalorik test, V-HIT testi gibi ileri teknolojinin kullanıldığı testler baş dönmesine sebep olan bütün hastalıkların belirlenmesinde ve doğru tanı koymakta bizim elimizdeki en güçlü testlerdir.

Siz de Sorun:

Aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki formu doldurarak bize sorabilirsiniz.

FAQ