S.S.S

Anasayfa S.S.S
Hasta Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı sonrası bir gün hastanede kalır ertesi gün taburcu edilebilir. Ameliyat sonrası yüzde ve göz çevresinde şişlikler ve morluklar oluşabilir. Bunları azaltmak için ameliyattan çıkar çıkmaz soğuk uygulama yapılır. Görüntü kötü olsa bile ağrı tahmin edildiği kadar fazla değildir. Ben ameliyatlarımda burun içine hava kanallı silikon tampon koyuyorum ve bunları 2-3. gün alıyorum. Bu tampon alınması sürecinde herhangi bir ağrı yaşanmıyor. Burun dışına ise atel yapıyorum ve bunu 10 gün sonra alıyorum. Burundaki dikişler ise ameliyattan sonra 7. gün alınıyor.Ameliyat sonrası ikinci günden itibaren hastaların banyo yapmalarında sakınca yok ancak burun dışındaki bant ve atelin ıslanmaması için kuaför tarzı saç yıkama öneriyorum.
Botoks etkisi 3. Gün başlar 10.gün tam etki görülür ve etkisi 3-6 ay görülmeye devam eder.
Geçici dolguların etkinlik süresi Kullanılan dolgunun kalitesine ve yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte yaklaşık 6 -18 aydır.
Meniere hastalığına iç kulak sıvılarının basınç artışı neden olmaktadır. Bu basınç artışının nedeni henüz net olarak bilinmemektedir. Bunun sebebi iç kulak sıvılarının boşaltım kanallarının tıkanmış olması ya da atılan sıvının üretilenden az olması neden olabilmektedir.
Başlarda 1-4 hafta aralıklı olarak uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrasında 3-6 ayda bir tekrarlanarak yapılabilir.
Matrix aşısı Hyaluronik Asit ve Amino asitlerin patentli özel bir formülasyonudur. Bu aşı, yeni Ekstraselüler Matriks (ECM) oluşumu sayesinde yüzde kolajen ve elastin üretimini destekleyerek, genç ve doğal görünüm sağlar.
Baş dönmesi, doktorunuzun yapacağı, pozisyon manevraları, denge tedavisi ve psikoterapi yöntemleri ile tedavi edilir.
VNG (videonistagmografi), kalorik test, V-HIT testi gibi ileri teknolojinin kullanıldığı testler baş dönmesine sebep olan bütün hastalıkların belirlenmesinde ve doğru tanı koymakta bizim elimizdeki en güçlü testlerdir.
Sorum var?
Doktora Soru Sor