Hakkımda

Anasayfa Hakkımda

Doç. Dr. Mustafa ACAR

1978  Fethiye doğumlu Doç. Dr. Mustafa Acar; ilk, orta ve lise eğitimimi Fethiye’de tamamlamış, 1995-2001 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimime devam etmiştir. 2001 yılında mezun olduktan sonra 2002’de Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim dalında asistanlığa başlamış ve uzmanlık eğitimini 2006’da tamamlamıştır.

Askerlik görevini; 2006-2007 yıllarında Ankara GATA Hastanesi’nde yerine getirdikten sonra mecburi hizmetini tamamlamak üzere Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi’nde göreve başlamış ve 2007-2009 yılları boyunca bu göreve devam etmiştir.

Dr. Acar, 2009 – 2018 yılları arasında Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde KBB Uzmanı olarak görevine devam etmiştir, Mart 2018’de doçentlik ünvanını almaya hak kazanmıştır. Ekim 2018’den beri görevini Eskişehir Şehir Hastanesi’nde sürdürmektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti), uyku apnesi, yutma ve ses bozuklukları konularına mesleki olarak özel ilgi duymaktadır. Özellikle Burun Estetiği(Rinoplasti) konusunda birçok kongreye ve kurslara katılmakla birlikte bu konuda Türkiye’nin önde gelen isimlerinin yanında özel eğitimlere katılmıştır.

Son yıllarda doğal tarım ile uğraşmaktadır. Evlidir ve iki çocuk sahibidir.

Doç. Dr. Mustafa ACAR

Kısaca Bilgiler

Kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Mustafa Acar, Burun Estetiği (Rinoplasti), uyku apnesi, yutma ve ses bozuklukları konularının yanında; Vertigo tedavisinden, yüz gençleştirmeye, endoskopik sinüs cerrahisinden, geniz eti ameliyatına kadar birçok konuda uzman bilgisini ve tecrübesini hastalarına sunuyor.
Dr. Acar’ın üzerinde en çok çalıştığı konulardan Uykuda Solunum Hastalıkları (Uyku Apnesi) ve Horlama alanlarında da detaylı çalışmalar yürütmektedir. 8 yıldır, çalıştığı hastanenin uyku laboratuvarı sorumlusu olarak, uyku apnesi ve horlaması olan hastaları yakından takip edip hastalığın tedavisi için gerekli olabilecek ameliyatları da yapmaktadır.
Ses bozuklukları ve ses terapisi konularına da eğilen Dr. Acar, bu konuda aldığı özel eğitimler ve takip ettiği çok sayıda hasta sayesinde derin bir deneyim kazanmıştır, Lax vox (doctorvox) yöntemi ile ses terapisi yapmaktadır.
Sosyal hayatında öncelikli ilgi alanını halkoyunları teşkil etmektedir. İlkokul birinci sınıftan üniversite son sınıfa kadar halkoyunları oynamaya devam eden Dr. Acar; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halkoyunları Topluluğu’nda ve Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Fakültesinde usta öğretici olarak çalıştırıcılık yapmıştır ve bu süreçte birçok yarışmaya katılmıştır.
Dr. Acar’ın özel olarak ilgilendiği ve eğitimini aldığı diğer bir hastalık grubu da Yutma Bozuklukları’dır. Bu konudaki eğitimini; Hacettepe Üniversitesi Yutma Bozuklukları Tanı ve Tedavi Merkezi’nde aldıktan sonra, İspanya’da konu ile ilgili çeşitli kurslara katılarak tamamlamıştır. 2016 yılından beri yutma patoloğu Müzeyyen Çiğiltepe ile birlikte yutma bozukluğu olan hastaların tanı ve tedavisini yapmaktadır.