15 Temmuz 2019 ayca kubat

Eskişehir KBB

Eskişehir KBB

Kulak Burun ve Boğaz biriminin kısaltması olan KBB, oldukça önemli tıp dallarından bir tanesidir. İnsan vücudunun en önemli parçalarının sağlıklı kalması için uğraşan KBB doktorları ülkemizin her yerinde olduğu gibi aynı zamanda da Eskişehir’de de hizmet veriyor. Uzman hekimimiz Mustafa Acar, Eskişehir, KBB doktoru olarak oldukça iyi ve güvenilir bir konumdadır. Doçent KBB doktorumuz sayesinde en kaliteli hizmete ulaşabilirsiniz.

Bademcik Ameliyatı hakkında

KBB branşında en çok merak edilen konulardan biri de Bademcik Ameliyatıdır. Tonsillerimiz (bademcikler) vücudun koruma sistemine dahil olan dokulardan sadece bir tanesidir. Ağız ve burundan giren mikroorganizmaları tutarak immün sisteme tanıtırlar. Ancak vücudumuzda daha başka çok sayıda savunma sistemi vardır. Bu nedenle bademciklerin ameliyatla alınması vücudun savunma sisteminde hiçbir zayıflık oluşturmaz. Bademcik ameliyatı bütün dünyada en sık yapılan ameliyatlardan biridir ve şimdiye kadar savunma sistemini zayıflattığına yönelik objektif bir bulguya rastlanmamıştır. Zaten bademcik ameliyatı kararı bademciğin zararı faydasından daha çok olduğunda verilir. Bu durumda bademciklerin faydası bir tarafa, sürekli enfeksiyon kaynağı haline gelmesi, akut romatizmal ateş ve glomerulonefrit gibi komplikasyonların ortaya çıkması, horlama, solunum zorluğu ve uyku apnesi, sürekli ağız kokusu, tümör ve kronik enfeksiyon riski sebebiyle vücuda önemli zararları var demektir. Hasta bademcik ameliyatı geçirdikten sonra da boğaz enfeksiyonuna yakalanabilir. Ancak enfeksiyon çok daha nadir olarak ortaya çıkar ve hafif seyreder.

Eskişehir KBB Hizmeti Verilen Hastaneler

Bazı Eskişehir KBB doktorları kendilerine ait olan özel muayenehanelerde sağlık hizmetini vermektedirler. Bu tür yerler genel olarak Tepebaşı ve Odunpazarı gibi şehir merkezinde bulunmaktadır. Bunun dışında da özel ya da devlet hastanelerde hizmet veren KBB doktorları da mevcuttur. Bunların arasından hastalar en uygun olan doktoru seçerek gerekli hizmeti alabilir. Doçent Doktor Mustafa Acar’ın hizmet vermekte olduğu muayenehanesi Cassaba Modern B Blok No 201 Tepebaşı Eskişehir adresindedir.

 

, , ,