15 Temmuz 2019 ayca kubat

Eskişehir Botoks

Eskişehir Botoks

Botoks, yüzdeki kırışıklar ile derideki çizgilerin belirlenen bir sürede kaybolması için yapılmakta olan bir işlemdir. 4 ay ile 6 ay süresince etkisi devam eden Eskişehir botoks, zamanı geldiğinde yenilenme yapılmazsa etkisini kaybeder ve cilt yavaş yavaş eski haline döner. Bu süre kişiden kişiye ve etkilenen bölgeye göre değişebilmektedir. Özellikle emziren anne ve gebe kadınlarda botoks uygulaması yapılmaz.

Eskişehir Botoks Çeşitleri

Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin dış görünüşlerini düzeltebilmeleri için yapılan botoks uygulamasının birçok çeşidi vardır. Bunlar; baby botoks, minimal botoks, önleyici botoks, Masseter botoks, Nefertiti botokstur.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Eskişehir botoks işlemleri ağrısız olup kısa sürelidir. Alın, kazayağı, boyun ve kızgınlık çizgilerini yok etmek, kaş kaldırmak ya da terlemeyi önlemek için botoks yaptırılır. İşlem yaklaşık on ya da on beş dakika sürer. Sonrasında hastanede yatmaya gerek yoktur. Ağrı ya da sızı hissedilmez. Botoks işleminden hemen sonra normal hayata dönülebilir. Sadece botoks yapıldıktan sonra sıcak ortamda (sauna, buhar odası, kuaför) bulunulmaması gerekir. Üç gün süre ile havuz ve denize girilmez. Botoks özellikle yaz aylarında tercih edilmez. Uyku halinde ise yüz üstü yatmamaya dikkat edildiğinde bir hafta içerisinde botoksun yüzde etkisi tam anlamıyla görülür.

Neden Botoks Yapılmalıdır?

Yüzdeki kasların sıkışması sonucu alın, göz çevresi, kaz ayakları, burun yan duvarı, kaş arası, dudak üstünde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklar çoğu zaman kişinin yüzünde yorgun bir ifade bırakır. İstenmeyen bu ifadenin ve daha genç bir görüntünün tek çaresi Eskişehir botoks uygulamasıdır. Kırışıksız, daha genç ve canlı bir ifade işlem sonrasında ortaya çıkar.

Yüz anatomisini doğru tanımlayan ve işinde uzman kişilerin yaptığı botoks uygulaması ile daha net ve parlak ciltlere sahip olunur. İşlemde kullanılan iğne ucunun çok ince olmasından dolayı bu işlem her yerde yaptırılmaz. Kliniğimiz; sahip olduğumuz tecrübe ve hijyenik ortamı sayesinde,  Eskişehir botoks için tercih edilmektedir. İşlem sonrasında bölgede şişme ya da kızarık olmaması için parmak ucu ile dairesel hareketler yaparak ovma işlemi gerçekleştirilir. Botoks işlemleri ağrısız işlemlerdendir.

 

, , ,