Endoskopik Sinüs Cerrahisi

Anasayfa Endoskopik Sinüs Cerrahisi

Endoskopik Sinüs Cerrahisi

Endoskopik sinüs cerrahisi; burun boşluklarındaki iltihaplanmalarda, beyin sıvısı kaçaklarında ve polip denilen et büyümelerinde başvurulan bir tedavidir. Lokal ya da genel anestezi ile uygulanabilen bu yöntem uygulama alanının göz ve beyin gibi hayati organlara yakınlığı nedeniyle çok dikkatli uygulanmalıdır, bu yöntemin uygulaması tecrübe gerektirir.

Bu yöntem; kronik sinüzit hastalarında, burun polipi hastalarında, sinüzite bağlı göze yayılmış olan hastalarda, travma sonrası beyin omurilik sıvısı kaçağı olan hastalarda ve son olarak durdurulamayan burun kanaması olan hastalarda uygulanabilir.

Endoskoplar sayesinde burunda ya da yüzde kesi olmadan burun içerisinde kolaylıkla ameliyat yapılabilmekte, hatta normal yolla ulaşılamayan bölgelere endoskoplarla kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Endoskopi yönteminde müdahale sonrası komplikasyonlar daha az olmaktadır ve ameliyat sonrası iyileşme süresi kısalmaktadır.

Doç. Dr. Mustafa ACAR

Burun Estetiği (Rinoplasti), uyku apnesi, yutma ve ses bozuklukları konularına mesleki olarak özel ilgi duymaktadır. Özellikle Burun Estetiği(Rinoplasti) konusunda birçok kongreye ve kurslara katılmakla birlikte bu konuda Türkiye’nin önde gelen isimlerinin yanında özel eğitimlere katılmıştır.
Hakkında

Hizmetlerimiz

Doktorla Hemen İletişime Geç!

0505 437 6994
0222 220 4040